moeen
31 شهریور 1401 - 11:17

تولید امنیت برای اسرائیل هدف استکبار است

اردبیل- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: استکبار جهانی در صدد تولید امنیت برای رژیم صهیونیستی است تا جای پایی برای این رژیم در منطقه ایجاد کند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید حسن عاملی صبح پنجشنبه در مراسم رژه نیروهای مسلح که همزمان با آغازین روز هفته دفاع مقدس در میدان ارتش اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: دفاع مقدس هویت، شناسنامه و اصالت جمهوری اسلامی ایران است که به زیباترین شکل برای جهانیان قاب تصویر شده است.

وی استراتژی استکبار جهانی را در تاراج و تجزیه این کشور در نیم قرن اخیر یادآور شد و تصریح کرد: حتی در سخت‌ترین شرایط دشمنان از تحویل صنایع دفاعی و استراتژیک به ایران ممانعت کردند و اجازه ندادند تا جمهوری اسلامی ایران در گام‌های نخست بتواند محکم و پایدار حرکت کند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: در هشت سال دفاع مقدس و در سخت‌ترین شرایط ملت ایران با تکیه بر عنصر مقاومت توانست در برابر نظام غرب و شرق بایستد و در این جنگ نابرابر با تقدیم ۲۲۰ هزار شهید تاوان سخت و هزینه آرمانی بالایی را پرداخت کردیم.

آیت‌الله عاملی افزود: مدعیان دروغین حقوق بشر که دستشان به خون ۲۲۰ هزار جوان این کشور آلوده شده، امروز دایه مهربان‌تر از مادر شدند در حالی که ملت ایران حقیقت و نیت فاسد این سران استکباری را به خوبی می‌دانند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: دشمن امروز مأیوس از همه جا در صدد انتقام از شهدا و ملت عزیز ایران است و جوانانی که امروز به خیابان‌ها آمدند، طرف حساب ما نیستند بلکه طرف حساب ما رژیم صهیونیستی آمریکا و انگلیس خبیث است که می‌خواهند این کشور را با تمام سرمایه‌هایشان شخم بزنند.

آیت‌الله عاملی اضافه کرد: اقتدار امروز ما در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی مرهون خون شهدا است و به برکت خون شهدا، مقاومت ملت ایران و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری استکبار حتی توان پرتاب کردن یک گلوله به سمت ما را ندارد.

داهیانهوی بیان کرد: دشمن با استفاده از ضعف داخلی سعی می‌کند تا ناامنی در کشور ایجاد کرده و برای اسرائیل امنیت درست کند اما از این حرکت خبیث خود نتیجه‌ای نخواهد گرفت چرا که ملت ما آگاه و بصیر است.

آیت‌الله عاملی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: جوانانی که امروز به خیابان‌ها می‌آیند، ثروت این کشور و نور دیده ما هستند در حالی که دشمن با ایجاد انحراف در اذهان آنها سعی می‌کند مقاصد پلید خود را پیگیری کند.

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: همه آحاد جامعه باید هوشیار باشند که فتنه‌های سران استکبار بی‌سر و صدا به سراغ این کشور می‌آید اما اگر بیدار و بصیر نباشیم، نمی‌توانیم از خون ۲۲۰ هزار شهید و پیمانی که با آنها بسته‌ایم به شایستگی محافظت کرده و یا امکان تداوم مقاومت را از دست بدهیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 751406