moeen
14 مرداد 1401 - 15:22

احتمال گفتگوی درباره عضویت ترکیه در بریکس وجود دارد

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه موضوعات اصلی مورد بحث در گفتگوی روسای جمهور این کشور و ترکیه را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه می گوید در حال حاضر برنامه خاصی برای پیوستن ترکیه به گروه بریکس وجود ندارد.

خبرگزاری مهر«دیمیتری پسکوف» روز جمعه اعلام کرد که «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه قرار است امروز جمعه در سوچی با «رجب طیب اردوغان» همتای ترکیه ای خود بحث و گفتگو کند.

سخنگوی کاخ کرملین در ادامه اعلام کرد که روسای جمهور روسیه و ترکیه همچنین ممکن است درباره پیوستن ترکیه به گروه بریکس گفتگو کنند، اما هیچ برنامه خاصی در این زمینه وجود ندارد.

پسکوف در جمع خبرنگاران افزود بر اساس توافقات صورت گرفته در نشست دوجانبه روسای جمهور دو کشور در نشست آستانه در تهران، سران دو کشور قرار است درباره همکاری های چندجانبه روسیه و نظیر چشم انداز گسترش بیشتر روابط تجاری و اقتصادی به تفضیل به بحث و رایزنی بپردازند.

کاخ ریاست جمهوری روسیه در بیانیه ای پیش از این نشست اعلام کرد که همچنین قرار است تبادل نظر در مورد موضوعات مهم بین المللی در دستور کار دو طرف قرار گیرد.

رایزنی پوتین و اردوغان در مورد اجرای توافق حمل غلات میان روسیه و اوکراین، که اوایل ماه جاری با میانجیگری سازمان ملل در استانبول امضا شد و همچنین تحولات جاری در اوکراین و سوریه از دیگر موضوعات مورد انتظار در گفتگوی سران دو کشور است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 536657